“If you’re going to San Francisco, be sure to wear flowers in your hair,” laulis Scott McKenzie 1967 aastal…

 

Omal ajastu hipiliikumise hümniks saanud muusikapala, kirjeldab siiani väga ilmekalt armastuse ja rahu nimel juustes lilli kandavaid õrnahingelisi noori, kes pigem otsivad võimalust oma päevi mõnel muusikafestivalil õõtsudes õhtusse veeretada. Nüüdseks pole lillekroonid ammu enam hipide ja muusikafestivalide pärusmaa. Järjest enam kannavad lilledega peaehet modellid lavalaudadel, staarid punasel vaibal ja moepiibel „Vogue“ üllatab aina uute lilleliste pildiseeriatega. On ju lilled looduse värviküllased kunstiteosed ja emakese Maa harukordsest liigirohkusest leiab midagi igale maitsele.

 

Meil eestlastel on vahva kõnekäänd: Elu on lill, ainult kasta! Selleks, et elu võiks lilleline olla, pole alati kastmist ja väetamist vajagi. Piisab juba sellest, kui ennast vahetevahel lihtsalt lille lüüa.

Valisime Sinu jaoks lähiajaloost mõned inspireerivad näited, kuidas moeikoonidest superstaarid on erinevatel üritustel ja moeväljaannete esikaantel lilli peaehetena kandnud.

 

Elizabeth Taylor

  1. aastal esimest korda Richard Burtoniga abielludes kaunistas selle inglise näitlejanna nägu ja juukseid hüatsintidest lillekroon, mis samuti keerles puusani ümber naise kaunite kiharate.

Fotokrediit: Everett Collection

Jean Shrimpton

  1. aastal „Vogue“le poseerimas kehastudes ikooniline supermodell Kevadeks. Rõõmsates toonides põllu- ja aasalilled toovad esile naise nooruslikkuse just, kui päiksepaistest tärganud ilu.

Fotokrediit: Bert Stern, Vogue, January 01, 1965

Brigitte Bardot

Legendaarne seksisümbolist Prantsuse näitlejanna kaunistas end noorusaastafotodel sageli hipilike lillevanikutega.

Fotokrediit: geeksoncoffee

Audrey Hepburn

1960.aastate moefoto, mille juurdes on tsitaat: “Ma ei ole ilus.“ Isegi, kui näitleja ise oma ilu hinnata ei osanud, siis just oma õrna ja naiseliku iluga kirjutas ta ennast filminduse ajalukku.

Fotokrediit: flickr.com

Frida Kahlo

Ükski lillepärgadega nimekiri ei oleks täiuslik ilma Frida Kahlota. Tundub lausa uskumatu, et kuni Diego Riveraga abiellumiseni eelistas see Mehhiko ikooniline kunstnik kanda pigem meeste rõivaid.

 Fotokrediit:Collector’s Weekly

Beyonce

Queen B pole kindlasti mingi müürilill ja selle kauni „Vogue“ ajakirja fotoshuudiks tehtud peaehte puhul on sobilik vaid öelda, et „more is more“! Praeguseks juba legendaarse esikaane lillehalo autoriks on Phil John Perry.

Fotokrediit: Tyler Mitchell, Vogue, September 2018

Gwyneth Paltrow

Roosamannavahune peaehe sobib elustiiliguru/näitlejannale imeliselt. Suursuguse peaehte lõi „Harper’s Bazaari“ 2015 aasta märtsinumbi jaoks florist Eric Buterbaugh.

Fotokrediit: Harper’s Bazaar

 

Rihanna

See suur ja dramaatiline värsketest lilledest nägu raamiv pärg on lausa kunstiteos. Lauljatar tundub lausa uppuvat tumedatesse lopsakatesse lilledesse.

Fotokrediit:imgur.com

Lana Del Rey

See lummav lauljatar on suur lillepärgade armastaja ning kannab neid väga tihti ka oma muusikavideotes. Lihtne ühevärvilistest orhideedest peaehe näitab ilmekalt, et alati ei ole vaja tervet peenart pähe panna. Piisab, kui leiad tooni, mis aitab välja tuua Su imelised juuksed.

Fotokrediit:imgur.com

Lily Aldridge

Mängides mustast pitsist kleidi ja tumedate õitega, ei ole kindlasti oma välimusega punasel vaibal võimalik mööda panna.

Fotokrediit: Getty Images

Elle Fanning

„Vogue’i“ 2017. aasta juuni kaane jaoks kaunistas juuksevisionäär Julien d’Ys noore näitlejanna heleroosade roosidega.

Fotokrediit: Annie Leibovitz, Vogue, June 2017

Jennifer Lawrence

Filmi “Ema!” esilinastusel pakkus Lawrence lillekrooni moodsat boheemlaslikku tõlgendust, mis mõjub lihtsalt ja elegantselt.

Fotokrediit: Getty Images

 

Kendall Jenner

Diori Haute Couture peaehe oleks nagu inspireeritud meie endi laulupeolt.

Fotokrediit: Harper’s Bazaar

Karlie Kloss

Supermodell Karlie Dolce & Gabbana kleidis ja lopsaka lillelise krooniga.

Fotokrediit:Mario Testino,Vogue, July 2012

Lorde

Teismeliste pop-rocki kuninganna suursugust ilmestab lihtne karikakartega lillekroon.

Fotokrediit:Tom Munro, Vogue, March 2014

Karolina Kurkova

Dolce & Gabbana kleidis ja lopsaka lillekrooniga kujutab ajakiri „Stylist“ endist Victoria’s Secreti pesuinglit „Emakese Maana“.

 Fotokrediit: John-paul Pietrus

Fotokrediit:Tristan Fewings/Getty Images

Bingbing Fan

Ülimalt naisekikus Marchesa kleidis Hiina näitleja/produtsent/laulja näeb  Cannes filmifestivali punasel vaibal välja otsekui lavastusest Suveöö unenäo.

Fotokrediit: Everett Collection

Kirsten Dunst

Marie Antoinette kehastanud näitlejanna väätidest pärg sobib kindlasti ka kõige tagasihoidlikumale naisele.

Fotokrediit: Getty Images

Winnie Harlow

Kanada modelli poolt „Met Galal“ kantud valgetest orhideedega jumalik valge peaehe paneb moegurusid siiani ahhetama.

Fotokrediit: Getty Images

Rita Ora

Briti laulja mõjub oma „Met Gala“ mustas lillekroonis ja pikkade blondide juustega, kui mõnelt katolikult ikoonilt maha astunud pühakuju.

Olgu siis peas „Met Gala“ pööraselt fantastiline peaehe või lahtistes juustes mõni üksik õis – lille ilu muudab kaunimaks ka selle kandja.

 

Kui „San Fransico“ laul ikka kummitab kõrvus, siis seda võid siit uuesti kuulata:

https://www.youtube.com/watch?v=7I0vkKy504U

 

Soovikorral võid imelisi lillekroone ka nendelt lehtedelt juurde uurida:

 

https://www.vogue.com/article/flower-crowns-hair-frida-kahlo-kate-moss

https://fashionmagazine.com/style/flower-crowns-beyonce/

https://www.bloomandwild.com/flower-crown-inspiration